Materiały

Uwaga! Dotyczy wszystkich folii montowanych przez naszą firmę. wszystkie folie w swojej budowie wielowarstwowej posiadają powłokę chroniącą przed promieniowaniem uv 99,9 % oraz warstwę chroniąca przed zarysowaniem. każda szyba doposażona w folię staje się szybą bezodłamkową czego nie gwarantuje szyba barwiona w masie (fabryczna).

 • folie_bezpieczenstwa.jpg

  Folie bezpieczeństwa (tzw. antyrozpryskowe / antywłamaniowe)

  SECURLUX – to folia bezbarwna, która dzięki swojej budowie i braku barwnika, dopuszczona jest do montażu również na przednich bocznych szybach samochodowych. W porównaniu z foliami tonującymi i przeciwsłonecznymi jest ekstremalnie gruba i wielowarstwowa, a przez co bardzo wytrzymała w przypadku rozbitej szyby. Folia ta ochronia pasażerów w sytuacji kolizji bocznej, nie raniąc ich odłamkami szkła. Ponato utrudnia włamanie i odbija 22% ciepła IR.


  SECURLUX REFLEX w swojej budowie posiada dodatkowo warstwę metalu szlachetnego, zapewniającego spore odbicie ciepła do 72% IR. Folia ta nie jest dopuszczona do montażu na przednich bocznych szybach samochodowych.

 • folie_refleksyjne.jpg

  Folie refleksyjne (tzw. przeciwsłoneczne)

  Charakteryzują się „lustrzeniem” i wysokim współczynnikiem odbicia ciepła - nawet do 89% IR. Oznacza to, że 89% ciepła zostaje na szybie, nie powodując nadmiernego nagrzania wnętrza pojazdu, co w przypadku samochodów z klimatyzacją wpływa na oszczędność paliwa. Folie te idealnie sprawdzają się w przewozie ludzi, zwierząt i żywności. Pojazdy nagrzewają się wtedy o 20oC mniej od aut, które mają seryjne szyby białe, zielone, brązowe lub niebieskie oferowane standardowo przez producentów aut.

 • folie_tonujace.jpg

  Folie tonujące (tzw. przyciemniające)

  Folie te ograniczają w znaczący sposób widoczność wnętrza pojazdów i charakteryzują się niskim współczynnikiem odbicia ciepła - nawet do 24% IR. Nie posiadają warstwy metali szlachetnych, które powodują efekt „lustrzenia”, jak w przypadku folii refleksyjnych. Po zamontowaniu wyglądają niczym szyby fabrycznie przyciemnione - barwione w masie.

Facebook